Главная страница » Будинок на автономному живленні 12 вольт
Оцініть

Будинок на автономному живленні 12 вольт

Як зробити систему автономного живлення своїми руками

Вітаю! Якщо ви знайшли цю статтю, то певно у вас інколи вимикається світло, може через стару зі збоями енергосистему місцевого рівня, або п’яного електрика, або через Руських Фашистів (далі РФ) котрі вирішили витратити сотні мільйонів доларів, щоб ти пару годин посидів без світла… А може вам просто хочеться трохи зекономити грошенят, хоча б на світлі.

Всі роботи краще виконувати на етапі будівництва дома. Аккумулятор завжди повинен знаходитись у нежилій частині приміщення (коридор, балкон, сарай де тепло але немає людей)!

Загальний принцип роботи

Я буду пояснювати по етапах, щоб ви змогли від простої схеми зібрати щось більш-меньш цікаве, можливо комусь один із варіантів допоможе вирішити потібну задачу. Для початку вам підійде старий акумулятор від авто (можливо аккума вже не можно завести авто, не вистачає пускових токів, але для нас йог вистачить з головою), хоча б 10 метрів дроту з двома жилами (можна любий), 2 клеми, лампочка на 12 вольт і вимикач.

Якщо вам треба з’єднати декілька різних дротів, завжди дотримайтесь принципу, щоб до більш товстого під’єднуємо більш тонкий, основний дріт я беру 2,5 товщини і називаю “магістраллю”.

Під1їднуємо червоний дріт до плюса, синій до мінуса, дали так само паяємо на лампі Червоний де плюс, чорний де мінус. Далі паяємо датчик руху і лампу. Для того, щоб зробити вимикач ми дріт червоного кольору розрізаємо і вставляємо вимикач, синій не чіпаємо.

Я буду давати посилання на ті товари, які сам використовую, ви ж можете купити щось інше, підійде будь яка лампочка на 12 вольт

Датчики руху

Датчик руху 12 вольт

Лампи набір 6 штук

Лампи 12 вольт

Вимикачі 10 шт.

Вимикачі 12 вольт

 

Тепер пропоную додати розетку на 12 вольт у вигляді “прикурювача” від авто

Для цього потрібно зробити отвір у стіні, у мене стінки з газоблоків, тому я використовував набір коронок по дереву. Дивлячись з якого матеріала у вас стіни-підбирайте потрібний інструмент.

Доречі ,якщо у вас є старі настільні лампи, їх можна переробити на 12 вольтові ліхтарі. Просто на той самий дріт припаюємо 12 вольтову лапочку і на аккум. Я це зробив завдяки двосторонньому скотчу.

Було:

Стало

Коли нема світла вмикаємо і все бачимо:

Автономне живлення в домі 12 вольт від аккума

Розетка 12 вольт

Додаємо до нашого основного проводу ще два, просто розрізаємо, скручуємо і ізолюємо.

В цю розетку можна вставити любий пристрій для авто, зарядний пристрій, інвертор, паяльник, ліхтарик, массажне крісло, кип’ятильник та т.і.

Або можна купити готове рішення

Я пропоную такий зарядний пристрій, він видає свої 2 ампери а також показує заряд аккумулятора

Увага! Автомобильный аккумулятор не можна розряджати нижче 11.4 Вольта

Також їм зручно заживляти роутер і модем

Все, вважайту у вас ї’явився потужний повербанк на два пристрої. Читайте також як зробити повербанк з подручних засобів самому.

Як під’єднати WIFI роутера до аккумулятора

Тепер цікаве, як зробити так, щоб при зникненні світла інтернет не зникав, порад багато, я опишу як сам це реалізував:

Можна піти простим шляхом, купити штекери та напряму приєднати до пристроїв, але є ризик, що коли аккамулятор розрядиться нижще 11 вольт ваши пристрої вийдут з ладу, я перестрахувався і зробив через схему 12-5-12. Перетворив з 12 на 5, а потім підвищив до 12 стабільних. Потрібно купити 2 дроти які підвищують напругу до 12 вольт.

Якщо у вас роутер на 9 вольт і  є старі зарядки, ви можете спаяти самотужки, розрізаємо USB дріт, знаходимо червоний і чорний дроти, інші нам не потрібні, червоний + чорний _ спаюємо і все готов-буде працювати.

Ось як це має виглядати

 

 

 

У моєму випадку потрібно було 2, 1 на роутер, 1 на модем.

Також ми можемо зробити радіо, або навіть міні кінотеатр:

Нам треба любі старі колонки від ПК, або від системи 5.1 і такий підсилювач:

Цю штуку можна вмонтувати в колонку, або в стіну і у вас з’явиться можливість слухати радіо, під’єднати ноут чи телефон по блютуз, або просто слухати музику з флешки, або карти пам’яті.

Останні відео

Рейтингові товари

Це дуже вигідно!