Відновлення iPad

iOS (до 24 червня 2010 року — iPhone OS) або Прошивка (англ. Firmware ) — мобільна операційна система iPhone, iPod Touch, iPad та Apple TV. На відміну від Windows Phone та Google Android, випускається лише для пристроїв, які виготовляє фірма Apple; визначає основний набір функцій пристрою. Версію прошивки можна переглянути в меню Налаштування » Основні » Властивості.

Зміст
1 Типи встановлення
2 Режими встановлення прошивки
3 Остання стабільна версія прошивки
4 Даунгрейд
5 Даунгрейд старих девайсів
6 Даунгрейд через iTunes
7 Даунгрейд через RedSn0w
8 Кастомні прошивки

Типи Відновлення iPad

Оновити або відновити прошивку можна лише за допомогою iTunes або через хмарний сервіс iCloud на самому пристрої.
Щоб перепрошувати iPhone, iPod Touch або iPad через iTunes, підключаємо айдевайс до комп’ютера через кабель USB. У лівій колонці (випадаючому меню) клацаємо двічі ЛКМ на ім’я девайса в меню Пристрої. У правій частині вікна крім інформації про пристрій та ін. нам на вибір надається 2 варіанти перепрошивки:

 1. Оновити (Update) — використовується тільки для оновлення iOS. При використанні цього типу оновлення всі налаштування та дані зберігаються.
  Використовується тільки на приладах, що повністю працюють, втручання користувача не потрібне зовсім. Тобто, якщо ви хочете оновити прошивку, ви просто вибираєте оновлення, і повільно чекаєте завершення установки. Спочатку нова офіційна прошивка сама скачується через iTunes із сайту Apple і копіюється в папку за адресою C:Users\Ім’я користувача*AppDataRoamingApple ComputeriTunes (для Windows). Після чого йде безпосередньо установка завантаженої прошивки.
  Якщо ви прошивку вже завантажували прошивку, можна натиснути Оновити із затиснутою клавішею Shift (Window) або ALT (OS X), і вказати шлях до прошивки.
 2. Відновити (Restore) — використовується, якщо необхідно виправити помилки в роботі пристрою, знизити прошивку (зробити даунгрейд) або встановити кастомну прошивку. А також у випадках, коли потрібно встановити повністю чисту iOS.
  При відновленні будуть зроблені такі дії:
  1. Якщо в папці прошивок iTunes немає вашої поточної прошивки, то вона буде завантажена з сайту Apple і завантажена в одну з папок за адресою C:\Users\*Ім’я польщувача*\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes (для Windows). Якщо ви прошивку вже завантажували офіційну прошивку або хочете встановити кастомну, слід натиснути Відновити із затиснутою клавішею Shift (Window) або ALT (OS X), і вказати шлях до .ipsw прошивці.
  2. Вилучення старої прошивки.
  3. Завантаження нової.
  4. Перепрошивка Flash, у тому числі модему.
  5. Перевірка прошивки.
  6. Увімкнення девайса.
  7. Запит активації (тільки для iPhone).
   Далі вам буде запропоновано вибір:
   1. Налаштувати пристрій як новий – тобто. залишити його абсолютно чистим, присвоїти нову назву, створити нову резервну копію вже з новим ім’ям (при цьому стара, якщо вона є, не зникне, а житиме на HDD під старою назвою). Саме «Налаштувати як новий» вкрай рекомендується використовувати, якщо ви відновили девайс після серйозних помилок, тому що. при відновленні з резервної копії разом із даними можуть відновитися і проблемні ділянки \ налаштування.
   2. Відновлення з резервної копії — всі дані, які зберігалися в резервній копії, будуть відновлені.

Режими встановлення прошивки

 1. Recovery Mode — штатний режим, ОС вимкнена, USB з’єднання відкрито. Будь-яка перепрошивка здійснюється із цього режиму. Навіть якщо ви використовуєте «Оновити», відновлення йде в будь-якому випадку з рекавері, просто iTunes сам вводить iPhone у цей режим. У цьому й ключова відмінність – у Recovery можна увійти програмним шляхом. У iTunes пристрій, що знаходиться в Recovery Mode, розпізнається як «Пристрій в режимі стабілізації відновлення». На пристрої Recovery Mode виглядає так:
  Як ввести iPhone, iPod Touch або iPad у Recovery Mode:

  1. Повністю вимикаємо аксесуар.
  2. Натискаємо кнопку Home та утримуємо її.
  3. Не відпускаючи Home, підключаємо кабель USB.
  4. Продовжуємо тримати кнопку Home, доки на екрані не з’явиться зображення USB шнурка та іконки iTunes.
  5. iTunes попереджає, що iPhone знаходиться в режимі відновлення. Готово.

Як вивести iPhone, iPod Touch або iPad з Recovery Mode:

 1. Повністю вимикаємо iPhone.
 2. Від’єднуємо кабель USB.
 3. Утримуючи кнопку Home, натискаємо кнопку Power і відпускаємо Power.
 4. Home продовжуємо утримувати натиснутою до включення iPhone.

Відео на YouTube як ввести девайс у Recovery Mode та вивести з нього

 1. DFU Mode (англ. Device Firmware Upgrade) — діє в обхід операційної системи девайса і безпосередньо перепрошує firmware. ОС навіть не починає завантаження, все що можна відключено, USB з’єднання відправляються виключно сигнали технічної інформації. З-під DFU завжди відновлюються всі налаштування, і перепрошуються Flash частини. DFU, на відміну від Recovery, нічого не показує на дисплеї, екран повністю чорний (або білий), і зрозуміти, що телефон у цьому режимі можна тільки по iTunes, який також упізнає «Пристрій у режимі стабілізації відновлення».
  Як ввести iPhone, iPod Touch або iPad у DFU Mode:

  1. Вимикаємо iTunes.
  2. Підключаємо пристрої до комп’ютера через кабель USB.
  3. Повністю вимикаємо аксесуар.
  4. Затискаємо Power на 3 секунди.
  5. Не відпускаючи Power, затискаємо Home на 10 секунд.
  6. Відпускаємо кнопку Power і продовжуємо утримувати Home ще приблизно 15 секунд.
  7. На екрані телефону нічого не повинно з’явитися. Якщо з’явилося яблуко або шнур USB, потрібно повторити все спочатку.
  8. ОС комп’ютера видасть, що виявлено новий пристрій.

  Як вивести iPhone, iPod Touch або iPad з DFU Mode:

  1. Підключаємо кабель USB.
  2. Одночасно затискаємо Home та Power рівно на 10 секунд.
  3. Через 10 секунд відпускаємо обидві кнопки.
  4. Натискаємо на кнопку Power, девайс завантажується.

    

   або

  1. Без підключеного кабелю затискаємо одночасно кнопки Home і Power, поки не побачимо біле яблуко. Після цього девайс завантажиться.

  Видео на YouTube как ввести девайс в DFU Mode

 2. Pwned DFU Mode (спотворене англ. Owned — мати, у поганому значенні цього терміну) — має ті самі характеристики й особливості, як і стандартний DFU режим, але й дозволяє встановлювати кастомні прошивки, т.к. знімає програмну перевірку прошивки. При спробі відновити девайс на custom-прошивку iOS 4.1 і вище зі звичайного режиму DFU, виникне помилка 21 або 16** (1600, 1611 і т.д.), т.к. система при встановленні визначить, що прошивка неофіційна. У разі використання Pwned DFU такої проблеми не виникне.
  Щоб перевести пристрій у цей режим, використовуйте одну з програм:

  1. RedSn0w
   1. Підключаємо пристрої до комп’ютера через кабель USB.
   2. Запускаємо RedSn0w.
   3. Натискаємо Extras » Pwned DFU
   4. Перекладаємо пристрій в режим DFU, як написано вище.
   5. Чекаємо.
   6. ???
   7. Profit
  2. iReb
   1. Підключаємо пристрої до комп’ютера через кабель USB.
   2. Запускаємо iReb.
   3. Вибираємо пристрій.
   4. Перекладаємо пристрій в режим DFU, як написано вище. Або слідуємо інтерактивної інструкції у програмі, що теж саме.
   5. Чекаємо.
   6. ???
   7. Profit

Остання стабільна версія прошивки

Остання стабільна версія прошивки — остання офіційна версія iOS, яка випущена фірмою Apple без урахування бета-прошивок та ін. Прошивки для старих девайсів поступово перестають випускатися, тим самим підштовхуючи вас розщедритися на новий iPhone, iPod Touch або iPad. На даний момент не випускаються оновлення iOS прошивок для iPhone (2G, 3G), iPod Touch (1-го, 2-го та 3-го покоління) і iPad 1-го покоління, тому для них остання стабільна прошивка нижче останньої офіційної випущеної.
Остання стабільна версія прошивки для кожного конкретного пристрою:

 1. iOS 3.1.3 — iPhone 2G, iPod Touch 1-го поколения
 2. iOS 4.2.1 — iPhone 3G, iPod Touch 2-го поколения
 3. iOS 5.1.1 — iPod Touch 3-го поколения, iPad 1-го поколения
 4. iOS 6.0.1 — iPhone (3Gs, 4, 4S), iPod Touch (4-го и 5-го поколения), iPad (2-го поколения и выше)
 5. iOS 6.0.2 — iPhone 5, iPad mini

Даунгрейд

Даунгрейд (англ. Downgrade — «зниження») — встановлення старого програмного забезпечення. Що стосується iOS, встановлення будь-якої прошивки, нижче останньої стабільної для конкретної моделі iPhone, iPod Touch або iPad.
Починаючи з iOS 4.0, при офіційному оновленні або відновленні прошивки, ви зможете встановити тільки останню стабільну iOS для вашого пристрою, незалежно від того, яка прошивка у вас встановлена в даний момент. Встановлення будь-якої iOS нижче останньої стабільної є не санкціонованою фірмою Apple дією, тобто, по суті, порушенням правил користування пристрою та програмного забезпечення. Оновлення на прошивку нижче останньої стабільної також є даунгрейдом, навіть якщо прошивка, що оновлюється, вище поточної встановленої.
Дане обмеження діє в першу чергу для захисту від джейлбрейка, який у фірмі Apple вважається незаконною операцією. Так як виявлені хакерами програмні «дірки» системи, за допомогою яких здійснюється jailbreak, закриваються фірмою Apple саме оновленням прошивок, з їхнього боку було б дуже нелогічним ходом офіційно дозволити встановлення більш ранніх версій iOS, де вразливості ще не було усунуто.
Даунгрейд старих девайсів

Так як це обмеження набуло чинності тільки з моменту випуску iOS 4.0, даунгрейд для наступних девайсів:

 1. iPhone 2G, iPod Touch 1-го поколения
 2. iPhone 3G, iPod Touch 2-го поколения (не MC) и iOS ≤ 3.1.3

здійснюється практично як і встановлення останньої стабільної iOS:

 1. Попередньо завантажуємо ту прошивку, яку хочемо встановити.
 2. Включаємо iTunes.
 3. Підключаємо айдевайс до комп’ютера через кабель USB.
 4. Перекладаємо пристрій DFU. Якщо ви перепрошуєтеся на кастомну прошивку, необхідно використовувати PWN DFU, інакше виникне помилка.
 5. У iTunes тиснемо Shift + «Відновити» (на Windows) або Alt + «Відновити» (на Mac OS X) з-під DFU режиму, і вказуємо місце розташування завантаженої прошивки.
 6. Ідемо пити чай, доки йде установка.
 7. Дочекалися закінчення установки. Готово.

Даунгрейд через iTunes

Для пізніших поколінь пристроїв, а саме для:

 1. iPod Touch 2-го поколения (не MC) с iOS 4.0—4.2.1
 2. iPod Touch 2-го поколения (MC Model), 3-го, 4-го, 5-го и выше поколений
 3. iPhone 3G с iOS 4.0—4.2.1
 4. iPhone 3Gs, 4, 4S, 5
 5. iPad (все поколения)
 6. iPad mini

потрібне використання SHSH-ключа.
SHSH — пакет безпеки, в якому міститься дозвіл від Apple прошити iPhone, iPod або iPad певною прошивкою. Отримати їх можна лише від Apple, і для кожного пристрою вони є унікальними. Це означає, що вам не вдасться прошити свій iPhone, iPod Touch або iPad за допомогою SHSH від іншого пристрою, крім вашого. Створити SHSH також неможливо.
Отримати SHSH можна лише одним із наступних способів:

 1. Зберегти SHSH последней стабильной прошивки с помощью TinyUmbrella. Это возможно, т.к. SHSH-ключ для последней стабильной iOS Apple бесприпятственно выдаёт.
 2. зберегти SHSH последней стабильной прошивки с помощью Cydia (устанавливается при операции джейлбрейка). ДДля цього потрібно лише за наявності підключеного Wi-Fi відкривати Cydia після виходу кожної нової версії iOS. Версії iOS, для яких Cydia зберегла SHSH, вказуються зверху головної сторінки програми зеленим кольором.
 3. Витягнути SHSH ключ із встановленої в даний момент прошивки за допомогою iFaith.

Якщо в даний момент у вас немає SHSH-ключа на ту прошивку, яку ви хочете встановити, і при цьому ви вже не в змозі його дістати вказаними вище способами, то на цю версію iOS ви ніяк не оновитеся і не відновитеся.

Сам даунгрейд здійснюється через iTunes за допомогою програм (інструкція додається):

 1. TinyUmbrella, если SHSH вы сохраняли в Cydia или в данной программе.
 2. iFaith, если SHSH вы сохраняли с её помощью.

Даунгрейд через RedSn0w

В RedSn0w 0.9.15 з’явилася опція даунгрейду прошивок без використання iTunes. Вам також знадобляться SHSH-ключі, як і в способі, описаному вище.
Зберігаємо ключі:

 1. Скачиваем и запускаем RedSn0w.
 2. Жмём Extras » SHSH blobs » Fetch, чтобы сохранить и отправить ключи в Cydia.
 3. Переводим устройство в DFU-режим.
 4. RedSn0w сохраняет сертификат на компьютер, затем проверяет его наличие в Cydia. И при отрицательном результате, отправляет его на сервер Cydia.

Также RedSn0w может использовать ключи, сохраненные в TinyUmbrella. В том же меню будут доступны и другие опции:

 1. Verifiy – перевірити наявність сертифікатів SHSH. Перевірка проводиться в Redsn0w, TinyUmbrella та Cydia, при цьому можна перевірити наявність кількох сертифікатів SHSH.
 2. Submit — Надіслати сертифікати SHSH на сервер Cydia. Ви можете скопіювати весь вміст кешу TinyUmbrella і надіслати їх на сервер Cydia.
 3. Query — відображення всіх збережених сертифікатів SHSH, доступних у Cydia для Вашого пристрою.
 4. Stitch — персоналізація прошивки за наявності збережених сертифікатів SHSH.

Делаем даунгрейд:

 1. Запускаем RedSn0w.
 2. Подключите iOS-устройство к компьютеру и введите его в DFU-режим. Закройте iTunes.
 3. Тиснемо Extras » Even more » Restore » IPSW.
 4. Вказуємо шлях до прошивки, на яку ви бажаєте відновитись.
 5. Після того, як IPSW-файл прошивки буде оброблений Redsnow, вам буде запропоновано зберегти версію прошивки модему (baseband). Якщо Ваш пристрій має версію модему, яка може бути розлочена за допомогою Ultrasn0w або Turbo SIM, Ви можете зберегти її на даному етапі.
 6. Далі вказуємо розташування збережених SHSH сертифікатів. Якщо ваші сертифікати збережені:

   

 7. на комп’ютері за допомогою iFaith або TinyUmbrella, натисніть Local
 8. у Cydia, то натисніть Remote, при цьому вони будуть завантажені з Cydia.
 9. Redsn0w підпише прошивку, переведе девайс із DFU в Pwned DFU, і почнеться процес відновлення. Однак, у разі отримання повідомлення про помилку «Couldn’t restore Mismatched APTicket», не хвилюйтеся, а повторіть інструкцію заново.

Кастомні прошивки

Кастомні прошивки (англ. Custom firmware – «прошивки, виготовлені на замовлення») – офіційні iOS-прошивки, модифіковані користувачами за допомогою спеціальних програм. У такі прошивки можуть бути вбудовані одразу джейлбрейк, анлок, хактивація та твікі з Cydia. Склад кастомної прошивки залежить виключно від того, що збирач забажає у неї вбудувати.
Відмінна риса всіх кастомних прошивок полягає в тому, що вони не підвищують модем iPhone, версія якого є вкрай важливою для процедури. Unlock’a. Тому власникам iPhone, прив’язаних до закордонного оператора, рекомендується оновлюватися виключно кастомами.
Зробити custom-прошивку досить просто і швидко, для цього існують такі програми:

 1. Sn0wbreeze для Windows (инструкция)
 2. PwnageTool для Mac OS (инструкция)

Якщо ви встановлюєте custom-прошивку нижче останньої стабільної iOS на думку Apple для вашого девайсу, то перед виконанням наступних кроків вам все одно буде потрібно використання збережених SHSH (див. пункт даунгрейд з необхідністю використання SHSH-ключа вище).
Процес встановлення кастома:

 1. Створюємо або завантажуємо готову custom-прошивку з розділу iOS » Разное, якщо знайшли ту, що вас влаштовує.
 2. Підключіть пристрій до комп’ютера за допомогою кабелю USB.
 3. Вимкніть iTunes.
 4. Переведіть пристрій у режим Pwned DFU.
 5. Запускаємо iTunes.
 6. Тиснемо Shift + «Відновити» (Windows) або Alt + «Відновити» (Mac OS) і підставляємо йому кастомну прошивку.
 7. Чекаємо на закінчення установки.
 8. Підключаємо девайс до Wi-Fi і запускаємо Cydia, оновлюємо все, що пропонує, перезавантажуємо девайс.

  Якщо під час встановлення виникають помилки, читайте тему Ошибки iTunes и их устраненение, там все написано.

Наш Телеграм канал

Останні відео